Реал Сосиедад спечели битката с Бетис за място в Лига Европа

Отборът на Реал Сосиедад записа ключов успех с 2:0 при гостуването си на своя пряк конкурент Бетис в двубой от предпоследния 37-и кръг на Ла Лига. По този начин “чури урдин” си подпечатаха мястото в Лига Европа, докато севилци ще играят в Лигата на конференциите през следващия сезон.

Домакините могат да съжаляват, че вместо да спечелят важния мач, те го загубиха, тъй като пропиляха много голови възможности, докато техният опонент се възползва от малкото на брой свои положения. Баските поведоха още в петата минута чрез прекрасно изпълнение на пряк свободен удар от страна на Брайс Мендес. В 42-рата минута гостите за втори път попариха своя противник. Тогава Микел Мерино отне топката от Пабло Форналс и след комбинация с капитана Микел Оярсабал удвои преднината на своя тим. В 66-ата минута “вердибланкос” получиха правото да изпълнят дузпа след игра с ръка на Амари Траоре в наказателното поле. Алекс Ремиро обаче спаси удара на резервата Ез Абде от бялата точка и запази мрежата си суха.

След като събра 60 точки в актива си Реал Сосиедад със сигурност ще завърши на шестото място в класирането, което означава, че наесен ще играе в Лига Европа. Предвид своите 56 пункта Бетис ще приключи сезона на седмата позиция и ще трябва да се задоволи с участие в Лигата на конференциите.