Кадис се прости с Ла Лига след равенство с Лас Палмас

Кадис официално изпадна кръг преди края на Ла Лига, след като завърши наравно 0:0 в домакинството си на Лас Палмас. Домакините завършиха мача и с човек по-малко, след като Виктор Чуст бе изгонен през втората част.

Домакините бяха амбицирани да достигнат до победата, която щеше да запази надеждите им за запазване на елитния си статут. Те отправиха няколко по-опасни изстрела, за да стигнат и до попадение в края на първата част чрез Хавиер Ернандес Карера, но то бе отменено поради засада. Постепенно нивото на представянето им спадна и играчите на Лас Палмас на свой ред имаха няколко възможности за гол през втората част. Нещата за домакините станаха още по-лоши в 74-ата минута, когато останаха с човек по-малко, когато Виктор Чуст бе изгонен. Все пак в самия край на мача Рубен Алкарас отново бе близо да се разпише, но това така и не стана и двата тима разделиха точките. Емоциите обаче бяха в двете крайности, след като Кадис се прости с Ла Лига, а Лас Палмас запазази мястото си в елита и за следващата година.