Финалистът за Купата на Краля си гарантира оцеляването

Отборът на Майорка, който игра на финал в турнира за Купата на Краля, направи равенство 2:2 срещу тима на Алмерия в мач от предпоследния 37-и кръг на испанската Ла Лига.

Благодарение на спечелената точка островитяните окончателно убиха интригата около битката за оцеляване.

Kръг преди края имат четири точки аванс пред първия под чертата Кадис, който стигна до 0:0 срещу състава ба Лас Палмас.

Иначе Кайл Ларин (25') откри за домакините от Майорка през първата част, като до края на полувремето съперникът изравни след гол на Серхио Арибас (42').

След почивката гостите от Алмерия стигнаха пълен обрат благодарение на Бруно Ланга (66'), но късно попадение на Сержи Дардер (84') донесе скъпоценната точка на отбора си.