Селта ще диша спокойно в последния кръг на Ла Лига след успех над Гранада

Селта си осигури мястото в Ла Лига за 13-и пореден сезон и няма да има притеснения за последния кръг, след като победи с 2:1 като гост вече изпадналия отбор на Гранада. “Небесносините” стигнаха до успеха с два бързи гола през второто полувреме. В 61-вата минута Йорген Странд Ларсен откри резултата, след като засече отблизо ниско центриране на Сотело отдясно. Само три минути след това Джонатан Бамба удвои от подобна ситуация. Този път подаването бе на Ларсен, а котдивоарецът стреля силно от шест метра, пращайки топката под гредата.

Три минути преди края Гранада върна един гол след грешка на Висенте Гуаита, който лошо боксира топката при едно центриране, след което Бруно Мендес прати топката в опразнената му врата.

В добавеното време Гранада можеше да измъкне точката, след като получи дузпа след нова лоша намеса на Гуаита, който в опита си да боксира топката удари Антонио Пуертас. Потърпевшият изпълни, но ударът му срещна гредата.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!