Септември (Тервел) излъга дубъла на Спартак (Варна)

Септември (Тервел) спечели вкъщи срещу Спартак II (Варна) с 2:0. Срещата е от 28-ия кръг на Североизточната Трета лига. Стана равностоен мач, а головите положения бяха малко. През първото полувреме варненци повече владееха топката, комбинираха, но нямаше удар към двете врати. След почивката домакините започна по-атакуващо, но отново липсваше удар към отсрещната врата. Първата опасност дойде в 60-ата минута, когато Даниел Халачев получи топката от центъра зад отбраната на Септември, напредна сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Малко след това спартаковци отново пропуснаха. При първата си добра атака, съперника откри резултата. Случи се в 69-ата минута, когато Генади Луго подаде от дясно и Георги Георгиев насочи с глава топката в мрежата. Удар на Александър Александров от Спартак по диагонала изпрати топката в аут в 74-ата минута.

Десетина по-късно изненадващ прехвърлящ удар насочи кълбото на сантиметри над вратата на Септември. Развръзката настъпи в 85-ата минута, когато след бомбен шут на Ивайло Лазаров, топката рикошира в крака на Даниел Димов и се укроти в мрежата на гостите – 2:0. Накрая Никола Владев пропусна да вкара почитен гол за гостите.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!