Трикратна олимпийска шампионка падна два пъти на смесена успоредка

Трикратната олимпийска шампионка по спортна гимнастика Габи Дъглас падна два пъти при изпълнение на съчетанието си на смесена успоредка на турнира "Classic" и се оттегли от състезанието.

Американката, която взе златото в многобоя и отборно в Лондон 2012, имаше проблеми в началото на надпреварата и по-късно напусна залата. Оттеглянето означава, че 28-годишната Дъглас няма да се класира за многобоя на първенството на САЩ. Тя вече си е осигурила участие на три уреда за националния шампионат, който започва на 30 май.

Четирикратната олимпийска шампионка Симон Байлс, която взе отборното злато заедно с Дъглас на Игрите в Рио 2016, спечели титлата в многобоя с резултат 59.500, почти две точки пред втората Шалийз Джоунс.

Дъглас отдели време, за да се справи с проблеми с психичното си здраве и поднови тренировки миналата година с надеждата да попадне в отбора на САЩ за олимпиадата в Париж.