Доминик Янков и компания с тежка загуба в канадското дерби с Торонто

Торонто нанесе тежка загуба на Монреал в канадското дерби в МЛС. Домакините на "BMO Фийлд" се наложиха с 5:1 в срещата от 14-ия кръг. Българският национал Доминик Янков също взе участие в мача, като се появи в игра от резервната скамейка на полувремето на мястото на Брайс Дюк.

Федерико Бернардески бе във вихъра си в този мач, като реализира хеттрик за успеха на Торонто. Той се разписа в 12-ата, 58-ата и 60-ата минута. Другите два гола за домакините пък бяха на сметката на Мати Лонгстаф в 6-ата и Принс-Осей Овусу в 19-ата минута.

За гостите почетното попадение бе отбелязано от Ибрахим Сануси в 68-ата минута.

След тази победа Торонто е с актив от 22 точки на 5-ото място в Източната конференция. Монреал пък записа четвърта поредна загуба и се срина до 13-ото място в конференцията с 12 точки в актива си.