Доминик Янков вкара дебютния си гол в Америка

Бившият футболист на Лудогорец - Доминик Янков, вкара първото си попадение с екипа на Монреал Импакт в американската Мейджър лийг сокър при загубата на отбора му от Чикаго Файър с 3:4. Поражението бе дебютно през сезона за канадците, които заемат четвърто място в Източната конференция и се намират на три точки от лидера Интер Маями.

Българинът старира вечерта на пейката и се включи в игра в 65-ата минута.

Иначе Янков и компания трябва да съжаляват, че не спечелиха, тъй като пропиляха аванс от два чисти гола, които придобиха след точно реализираните дузпи на Мариас Коакаро (8’. 12’).

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Домакините от Чикаго успяха да върнат един гол чрез Марен Хайле-Селасие (45’+8’), но изоставането от две попадения много скоро беше възстановено след скоростната реализация на Доминик Янков (70’), който вкара само пет минути след влизането си в игра.

Нататък предстоеше изключителна драма, тъй като съдията посочи за трети път бялата точка, но този път в оикза на домакините. Дузпата бе успешно реализирана от Брайън Гутиерес (84’), а в добавеното време паднаха два нови гола. Много дълбоко в продължението Юго Кайперс (90’+8’) изравни, а Келин Апоста (90’+10’) оформи крайния резултат и помрачи иначе радостната вечер на Янков.