Катандзаро отстрани Бреша след драма с продължения и чака Вальо Антов и компания

Катандзаро спечели драматично 1/4-финалния плейоф за влизане в Серия "А" срещу Бреша. Домакините на "Стадио Никола Чераволо" се наложиха с 4:2 след продължения и така си уредиха среща на 1/2-финала срещу Кремонезе на Валентин Антов.

Гостите поведоха още в 8-ата минута с гол на Николас Галаци, засичайки отблизо пас с глава на Габриеле Мончини.

Домакините обаче успяха бързо да изравнят чрез Пиетро Йемело, който получи в наказателтото поле, обърна се и успя да порази вратата за 1:1 в 26-ата минута.

Бреша обаче стигна до втори гол в 52-рата минута, когато защитник действа лошо при центриране пред вратата и подари топката на Габриеле Мончини, който веднага я прати в мрежата за 1:2.

(АРХИВ) Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

В 96-ата минута на добавеното време обаче Катандзаро се добра до изравняване с гол на Алфредо Донарума след корнер за 2:2 и прати мача в продължения.

Там домакините успяха да наложат волята си и стигнаха до още два гола. Първо в Енрико Бриньола се разписа в 105-ата минута с акробатичен удар след центриране на Оливери. В 120-ата минута Пиетро Йемело оформи крайното 4:2, прехвърляйки технично вратаря на съперника.