Алавес нанесе четвърта поредна загуба на Хетафе

Алавес нанесе четвърта поредна загуба на Хетафе в Ла Лига, побеждавайки го с 1:0 в домакинството си от предпоследния 37-и кръг. Срещата бе без особено значение и за двата тима, които не се борят за нищо и се намират комфортно в средата на таблицата.

Единственото попадение в мача реализира Карлос Висенте в 12-тата минута. Тогава той получи дълъг пас от Рубен Дуарте, успя да овладее топката и да стреля към вратата, като след не особено добра намеса на вратаря Давид Сориа кълбото се озова в мрежата.

В 21-вата минута резултатът можеше да бъде удвоен, но попадение на Джулиано Симеоне не бе признато заради засада.

(АРХИВ) Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

В 27-ата минута пък Кике Гарсия отправи изстрел, който се отби от напречната греда.

В добавеното време гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Илайш Мориба си изкара втори жълт и червен картон.

Все пак Алавес ликува с победата и с актив от 45 точки изпревари своя съперник и излезе на 10-ото място във временното класиране. Хетафе вече е 11-и с 43 спечелени точки.