„Биковете“ „стъпкаха“ разочароващ Милан

Отборът на Торино записа заслужен домакински успех с 3:1 над Милан в късния съботен двубой от предпоследния 37-и кръг в Серия "А". Дуван Сапата (26’), Иван Илич (40’) и Рикардо Родригес (46’) вкараха головете за „биковете“, а за гостите беше точен само Исмаел Бенасер (55’) от дузпа. „Росонерите“ изиграха един от най-неубедителните си мачове през сезона и логично за трети пореден път не успяха да спечелят своя визита на „Олимпико Гранде Торино“.

Стефано Пиоли предприе четири промени сред титулярите си след категоричния успех с 5:1 над Каляри. Фикайо Томори се завърна в центъра на защитата предвид наказанието на Матео Габия, докато Алесандро Флоренци беше заменен от Филипо Терачано, който дебютира от първата минута с екипа на тима. Кристиан Пулишич беше преместен обратно на десния фланг на атаката и така Ноа Окафор се появи вместо контузения Самуел Чуквуезе. На върха на атака този път беше Лука Йович вместо Оливие Жиру. Междувременно, в последния си домакински мач начело на торинци Иван Юрич подреди своя състав в 3-4-1-2 със Сапата и Пиетро Пелегри като нападатели, зад които действаше Самуеле Ричи.

Първото голово положение в мача дойде в петата минута, когато при пряк свободен удар на Илич топката срещна стената от играчи. Сърбинът опита добавка, но така прати топката в аут. В десетата минута домакините имаха претенции, че Марко Спортиело е играл с ръка извън наказателното поле, но главният съдия не санкционира вратаря. В 19-ата минута Адриен Тамезе получи пас на добра позиция, но изстрелът му беше доста разочароващ. Чак в 25-ата минута гостите застрашиха противниковата врата, като тогава техничният удар на Окафор мина над вратата.

Само минута по-късно капитанът на "биковете" и бивш "росонеро" Родригес центрира перфектно към Сапата, който с глава отбеляза 13-ото си попадение през сезона. В 34-тата минута Пулишич се опита да изравни, но ударът му с глава се оказа неточен. За сметка на това в 40-ата минута домакините вкараха втори гол, който беше сходен с първия им. В този случай Раул Беланова центрира към непокрития Илич, който беше точен също с глава. Пулишич отвърна с шут по земя, но си спечели само корнер. Малко преди почивката Беланова също опита удар по земя, който завърши в ръцете на Спортиело.

Секунди след началото на втората част торинци стигнаха до трето попадение след изключителен изстрел на Родригес от голяма дистанция. В 48-ата минута Пулшич разтресе напречната греда със свой шут, но така или иначе беше свирен фал в атака на Терачано. Малко след това Милинкович-Савич спаси удар на Йович.

"Росонерите" все пак върнаха един гол в 55-ата минута, когато Бенасер реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Адам Мазина срещу Пулишич. Последваха много несполучливи изстрели на Окафор и Йович. Междувременно, Сапата и Карол Линети не успяха да вкарат ново попадение за домакините. Пиер Калюлю и Пулишич пък не съумяха да се разпишат при корнери на миланския гранд.

В заключителните минути резервата Жиру стреля неточно с глава, а Милинкович-Савич спаси удари на появилия се от скамейката Рафаел Леао и Тижани Райндерс. Влезлият като смяна Валентино Лазаро и Линети пък направиха последните пропуски за домакините в мача.

Въпреки тази загуба Милан остава непоклатим на второто място в класирането с актив от 74 точки, докато Торино събра 53 пункта, с което задмина Наполи и се изкачи на деветата позиция.

ТОРИНО - МИЛАН 3:1

1:0 Сапата (26')

2:0 Илич (40')

3:0 Родригес (46')

3:1 Бенасер (55' - дузпа)

Торино: Милинкович-Савич, Тамезе, Бонджорно, Мазина, Беланова, Линети, Илич, Родригес, Ричи, Пелегри, Сапата

Милан: Спортиело, Калюлю, Тиау, Томори, Терачано, Райндерс, Бенасер, Муса, Пулишич, Йович, Окафор