Саутхамптън ще спори с Лийдс за последното свободно място в Премиър лийг

Саутхамптън си уреди среща с Лийдс на финала на "Уембли" от плейофите за влизане в Премиър лийг. Тази вечер "светците" спечелиха по категоричен начин реванша от 1/2-финала срещу Уест Бромич с 3:1. В първата среща нямаше победител и бе завършила 0:0, така че днешният успех бе решаващ за да може домакините на "Сейнт Мери" да ликуват с класирането си напред.

Интересното е, че всички попадения паднаха през второто полувреме. Домакините поведоха в 49-ата минута, когато Уилиям Смолбоун напредна с топка в крака и със силен удар порази вратата на съперника за 1:0.

Адам Армстронг удвои преднината на Саутхамптън в 57-ата минута, когато получи на ъгъла на наказателното поле и с диагонале удар по земя успя да забие топката във вратата за 2:0.

(АРХИВ) Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Отново Армстронг направи резултата класически в 85-ата минута, реализирайки дузпа, отсъдена за нарушение на Том Фелоус срещу Райън Манинг.

В 98-ата минута на добавеното време УБА успя да направи загубата си по-почетна. Седрик Кипре отбеляза с глава след центриране от корнер.