Гуардиола: Очаквам много тежък мач, като с Астън Вила преди две години

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола очаква много труден мач срещу Уест Хам от последния кръг на Премиър лийг. “Гражданите” имат нужда от победата на “Етихад” в неделя, за да си гарантират четвърта поредна шампионска лига. Пеп обаче е готов за толкова труден мач, колкото отборът имаше в последния кръг срещу Астън Вила преди два сезона. Тогава “гражданите” губеха с два гола до 69-ата минута, но стигнаха до пълен обрат и в крайна сметка завършиха на точка пред Ливърпул.

Знаменит обрат донесе осмата титла на Манчестър Сити

“Имам усещането, че ще бъде същото като с Астън Вила преди два сезона. Бихме искали да водим с 3:0 до десетата минута, но това няма да се случи. Гледал съм достатъчно мачове на Уест Хам. Имат няколко оръжия, които трябва да контролираме, защото в противен случай ще бъде много трудно. Имахме два дни да се подготвим и сме готови. Аз лично съм готов за тежък мач.

11-те играчи на Уест Хам ще искат да ни победят. Както Астън Вила преди два сезона. Те не играха за нищо, но знаем какво се случи. Трябва да сме готови от първата минута и да го направим заедно с нашите фенове.

Това, което казах на играчите през последните седмици, е, че победата на Астън Вила на “Емиратс” и победата на Кристъл Палас над Ливърпул няма да се повторят. В този момент съдбата ни е в нашите ръце, но ако очаквате те пак да изгубят точки, сте в грешка. Футболистите знаят, че ако не победим, Арсенал ще бъде шампион.

Реакцията в съблекалнята след победата над Тотнъм бе перфектна. Играчите почувстваха облекчение, но нямаше допълнителни празненства. Те оставаха много спокойни, защото това бе просто още един мач, който ни даде шанс за последния кръг. Но днес имаме много работа за вършене и те ще го почувстват”, заяви Гуардиола.

Пеп добави, че все още не е сигурно, че Кевин де Бройне ще бъде готов за двубоя в неделя:

“Ще видим днес. Вчера играчите имаха почивка. Днес ще тренираме и ще видим”.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!