Майорка усеща спасението след равен срещу Осасуна

Отборите на Осасуна и Майорка направиха равенство 1:1 в среща от 36-ия кръг на испанската Ла Лига. Домакините откриха резултата чрез Йон Монкайола (14'), а островният съперник изравни с попадението на Сержи Дардер (67').

Точката приближи тимът на Майорка до спасението, като два кръга преди края момчетата на Хавиер Агире имат аванс от седем пункта, но и мач аванс спрямо първия под чертата Кадис.

Домакините откриха резултата четвърт час след началото. Голът падна след изпълнение на пряк свободен удар, като Рубен Пеня изсипа топката в наказателното поле, където първоначално защитник на гостите изчисти, но прати коженото кълбо право на крака на Йон Монкайола, който отправи плътен удар от границата на пеналтерията и порази вратата, пазена от сръбския страж Предраг Райкович.

Пет минути по-късно играчите на Осасуна имаха претенции и за дузпа, които съдията отказа да уважи и остави играта да продължи.

През втората част островитяните стигнаха до изравнителен гол. Полузащитникът на гостите Дардер овладя топката след рикошет и отправи нисък удар от границата на наказателното поле, който попадна в долния ляв ъгъл.

След това гостите от Майорка пропуснаха златна възможност да осъществят пълен обрат. Центриране от корнер попадна на главата на Джовани Апуд, който прати топката ма сантиметри от дясната греда след удар с глава.

До края отборът, воден от Хавиер Агире бе по-настоятелен, но не успя да си тръгне с пълния комплект от точки. Въпреки това футболистите от Балеарските острови втори пореден мач не познават вкуса на загубата, докато техните съперници не успяха да спечелят в шести последователен сблъсък.