Евро 2024: Украйна - Белгия 0:0

Атлетик се добра до изстрадано реми с Осасуна, но почти изпусна влака за ШЛ

Атлетик Билбао се добра до изстрадано реми 2:2 в домакинството си на Осасуна от 35-ия кръг на Ла Лига. Домакините на "Сан Мамес" измъкнаха точката с гол в добавеното време на Асиер Вийялибре (96'). Преди това съставът от Памплона бе взел преднина от два гола чрез Раул Гарсия (40') и Рубен Гарсия (48'). Иняки Уилямс (58') пък намали за баските. Това реми обаче не бе особено добър резултат за Атлетик, който пропусна да се доближи по-сериозно до 4-ия Атлетико Мадрид и шансовете за класирене за Шампионската лига сериозно намаляват.

Атлетик можеше пръв да вземе преднина в мача, но гол на Икер Муниаин в 38-ата минута не бе зачетен заради засада.

И докато домакините се окопитят след решението на съдиите, в 40-ата минута те самите получиха попадение в своята врата. Една балонна топка стигна до Раул Гарсия в наказателното поле и той с диагонален изстрел от воле я заби във вратата за 0:1.

(АРХИВ) Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

В началото на втората част гостите нанесоха втори удар. Една балонна топка хвана неподготвена защитата на Атлетик, Рубен Гарсия се вклини на скорост, пое кълбото и останал очи в очи с вратаря реализира за 0:2.

Домакините успяха да върнат интригата в 58-ата минута, когато Иняки Уилямс бе намерен на ъгъла на пеналта и с мощен диагонален удар отбеляза за 1:2.

Дълбоко в добавеното време съставът от Билбао се добра до точката. Вратарят на Осасуна сбърка при едно центриране и изпусна топката в краката на Виялибле, който отблизо вкара за 2:2.

Така мачът приключи без победител, като Атлетик събра актив от 62 точки и заема 5-ото място в класирането, но е с 5 точки зад 4-тия Атлетико Мадрид, който има и мач по-малко. Осасуна пък е на 13-тата позиция с 40 точки.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!