Каролина се спаси от отпадане в плейофите с четири гола в последната третина срещу Рейнджърс

Каролина беше на 20 минути от отпадането в плейофите на НХЛ, но тимът вкара четири гола в третия период, за да победи Рейнджърс с 4:1 и да намали изоставането си в серията им на Изток на 2-3.

Евгений Кузнецов направи 2:1 за гостите от Северна Каролина 13:21 минути преди края на срещата, а преди него в 3:33 от началото на третия период Джордан Стаал изравни. Джордан Мартинук вкара за 3:1, а в 16:29 минута на частта на празна врата чешкото крило Мартин Некаш оформи крайния резултат. Две асистенции за успеха направи Джак Дрюри.

Джейкъб Труба даде преднина на домакините от Ню Йорк още в 6:23 минута на мача, вкарвайки след индивидуален пробив. Извън този гол, стражът на Каролина Фредерик Андерсен спаси 20 изстрела.

След безрезултатна втора третина, гостите заиграха "ва банк" и благодарение на индивидуалната класа на Стаал и мощта на Дмитрий Орлов, който проби и направи прострелно подаване, започнаха обрата.