Неуязвимият Леверкузен помете Бохум и стигна 50 мача без поражение

Новият шампион на Германия Байер (Леверкузен) продължава наказателното си акция в Бундеслигата. Възпитаниците на Чаби Алонсо, макар вече да си гарантираха титлата, изглежда нямат намерение да намаляват темпото. Тази вечер те се разправиха с Бохум в среща от 33-тия кръг, побеждавайки го като гост с 5:0 с попадения на Патрик Шик в 41-вата, Виктор Бонифейс в 45-ата минута от дузпа, Амин Адли в 76-ата, Йосип Станишич в 86-ата и Алехандро Грималдо в 93-тата минута. За успеха им помогна и фактът, че домакините играха дълго време с човек по-малко, след като Феликс Паслак бе изгонен с директен червен картон още в 15-тата минута. След този мач пък "аспирините" продължават да пишат история и вече са непобедени в продължение на 50 поредни двубоя.

Мачът тръгна зле за Бохум още в самото начало. В 15-ата минута Паслак задържа откъсващия се Нейтън Тела и получи директен червен картон.

Байер се възползва от численото си предимство и в 41-вата минута откри резултата. Патрик Шик получи пас около точката на дузпата и от движение отигра топката, пращайки я във вратата за 0:1.

В 45-ата минута гостите си спечелиха и дузпа. Тела бе спънат в наказателното поле от Кевин Шлотербек, а Виктор Бонифейс отбеляза наказателния удар за 0:2.

(АРХИВ) Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Амин Адли добави трети гол за "аспирините" в 76-ата минута, разписвйки се с глава след центриране от корнер.

След това гол на Едмон Тапсоба не бе зачетен в 81-вата минута, но пък гостите все пак добавиха и четвърто попадение в 86-ата минута, когато точен бе Йосип Станишич с изстрел от границата на пеналта.

В добавеното време бе оформено и крайното 0:5. Алехандро Грималдо също записа името си сред голмайсторите, завършвайки отлична контраатака.

С тази победа Байер вече има 87 точки на върха в класирането. Бохум пък остава точно над опасната зона на 14-тото място с 33 точки.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!