Милан си спомни как се побеждава

След шест поредни мача без победа Милан стигна до убедителен успех срещу Каляри. "Росонерите" спечелиха с 5:1 на "Сан Сиро" и почти си осигуриха второто място в крайното класирането. Те имат преднина от седем точки пред Болоня и от осем пред Ювентус, който още не е изиграл мача си от този кръг.

Исмаел Бенасер откри резултата в 35-ата минута и това бе единственият гол през първото полувреме. Тимът на Пиоли се развихри след почивката, когато Рафаел Леао влезе в игра. Кристиан Пулишич се разписа след час игра, но малко след това Нахитан Нандес вкара за гостите. Тижани Райндерс направи резултата 3:1 с великолепен удар, а към края Леао и Пулишич вкараха още два гола.

В чест на Деня на майката в Италия, който е утре, играчите на Милан излязоха с екипи, на които бяха изписани имената на техните майки. Срещата започна при необичайна тишина на "Сан Сиро". Последните мачове феновете на "росонерите" изразяват възмущението си от незадоволителното представяне на отбора, като не скандират и не пеят. Милан няма победа в последните си шест мача във всички турнири и Стефано Пиоли остави на пейката някои от основните си играчи. В стартовата единайсеторка не попаднаха Рафаел Леао, Тео Ернандес и Фикайо Томори.

Домакините стартираха активно и имаха предимство в началото. Флоренци можеше да отбележи фантастичен гол след акробатично воле. Секунди по-късно той отново пробва изстрел, но прати топката над вратата. След ъглов удар пък се стигна до разбъркване и няколко опита за удар, но в крайна сметка вратарят на гостите стигна до топката.

Контраатаките на Каляри на няколко пъти създадоха сериозни проблеми на съперника, но те не бяха завършени по-възможно най-добрия начин. И двата отбора не създаваха реални голови опасности. Милан обаче бе по-активен и поведе в 35-ата минута. Тогава центриране на Пулишич бе отклонено. Скуфет отрази опит на Чуквуезе, а топката отиде в Бенасер и той я насочи към мрежата. Малко преди почивката гостите създадоха добър шанс, но Прати стреля право във вратаря.

Чуквуезе се контузи в края на първата част и не излезе за второто полувреме. Пиоло извърши тройна смяна на почивката. Габия и Жиру също напуснаха терена, а Рафаел Леао, Окафор и Томори се появиха в игра. "Росонерите" стартираха на високо темпо втората част и имаха предимство. Леао получи прекрасна възможност да се разпише, но от няколко метра пред вратата стреля в гредата.

Тимът на Пиоли изглеждаше по-опасен в атака, но това важеше и за гостите. Спортиело направи великолепно спасяване след удар на Шомуродов, но в тази ситуация бе вдигната засада. Вратарят трябваше да се намесва решително малко по-късно след изстрел на Прати. При последвалия ъглов удар Шомуродов прати топката покрай вратата.

Милан стигна до втори гол в 59-ата минута. Великолепен пробив на Леао завърши с подаване към Пулишич и добър удар на американеца. Надеждите на домакините бяха, че този гол ще им позволи да имат по-голям контрол, но се случи обратното. Спортиело трябваше да прави двойно спасяване, а в 63-ата минута се наложи да вади топката от мрежата си. Отлично подаване на Дзапа изненада защитата на домакините и тя остави Нандес да се измъкне сам срещу вратаря и да отклони топката покрай него.

"Росонерите" отново стигнаха до аванс от два гола в 74-ата минута след великолепен гол на Райнерс. Нидерландецът се разписа с хубав удар от дистанция. Каляри обаче не се бе предал и няколко минути по-късно бе много близо до попадение. Топката срещна гредата зад Спориело на два пъти в рамките на секунди. Първо тя се удари в гредата директно от ъглов удар, а след това при добавката на Шомуродов. Последва още един опит, който бе блокиран от Томори.

Тимът на Пиоли си осигури пълно спокойствие в 83-ата минута. Отлична работа свърши Бенасер, който открадна топката и пусна прекрасен пас към Леао. Португалецът напредна, преодоля вратаря и се разписа. Малко след това Леао пропусна да вкара още един гол, но не мина много време и Пулишич отбеляза второто си попадение в мача. Той получи топката от Окафор, Йери Мина изби на голлинията, но кълбото вече бе преминало линията.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!