Черноморец (Балчик) удари Марица в Пловдив и запази шансове за спасение

Черноморец (Балчик) постигна изключително важна победа срещу Марица в двубой от 32-рия кръг на Втора лига. Отборът на Венцислав Желев надделя като гост над "пиратите" с 2:0.

Касиано Бузон откри резултата от дузпа в 28-мата минута, а четвърт час преди края на срещата Алекс Наков подпечата успеха на своя тим. Пловдивчани завършиха срещата с 10 души на терена, след като в началото на второто полувреме Атанас Ташолов беше изгонен с директен червен картон.

Изиграха се четири мача във Втора лига - ситуацията в класирането се заплита

Благодарение на спечелените три точки Черноморец запази своите шансове за спасение. Два кръга преди края на сезона отборът от Балчик се намира на 4 т. от 14-ото място. Марица вече беше загубил и теоретични шансове за оставане във Втора лига.