Фрайбург не успя да спечели последното си домакинство

Фрайбург не успя да спечели в последния си домакински мач за сезона и завърши 1:1 срещу Хайденхайм. Тимът на Кристиан Щрайх, който напуска в края на сезона и бе изпратен от феновете, е в позиция за класиране за евротурнирите, но днешната грешка дава шанс на Хофенхайм, който изостава само с две точки.

Домакините имаха предимство в началото и поведоха малко след паузата за вода. Отлично центриране на Гюнтер бе засечено от Рицу Доан. След гола Хайнедхайм взе инициативата и сравнително бързо изравни след попадение на Кевин Сеса. Гостите бяха близо до втори гол преди почивката, но не успяха да вкарат и в началото на втората част отново Фрайбург доминираше.

Тимът на Щрайх на два пъти се размина с гола. Първо удар от четири метра на Грегорич отиде право в ръцете на Мюлер, а след това Грифо удари греда с удар от дистанция. Резервата Хьолер също нямаше късмет, след като негов изстрел с глава мина много близо до вратата.