Германия победи Словакия на старта на Световното по хокей

Миналогодишният финалист Германия победи Словакия с 6:4 на старта на Световното първенство по хокей на лед, което се провежда в Чехия.

Доминик Кахун, Йонас Мюлер, Лукас Калбле, Марк Михаелис, Леонард Пфодерл и Тобиас Едер се разписаха в полза на Бунстестима, а вратарят Филип Грубауер спря 35 удара и също има основен принос за успеха на германците в мача в Острава от група "В" на турнира.

Марек Хривлик, Мартин Фехервари, Либор Худачек и Матуш Сукел реализираха за състава на Словакия, който имаше 39 шута срещу 22 за Германия.

В група "А" Швейцария се наложи с категоричното 5:2 срещу Норвегия в Прага. Нино Нидерайтер се отличи с гол при числено превъзходство на леда и асистенция в полза на победителите.

Роман Лофел, Свен Сентелер и Тристан Шерви бяха точни за швейцарския тим във втория период. Свен Андригето откри резултата в 11-ата минута на първата част.