Димитър Кузманов е полуфиналист на "Чаланджър"-а в Маутхаузен

Димитър Кузманов се класира на полуфиналите на турнира по тенис на клей в Маутхаузен, Австрия, след като победи представителя на домакините Йоел Шверцлер с 6:2, 6:3. За място на финала българинът ще играе срещу поставения под номер 6 в схемата Йозеф Ковалик от Словакия.

Надпреварата в Маутхаузен е от сериите "Чалънджър" и е с награден фонд 120 950 евро. С класирането си на полуфиналите българският тенисист си осигури 5 740 евро и 25 точки за световната ранглиста.

Кузманов направи почти перфектен първи сет. Българинът се възползва от трети брейкбол и проби Шверцлер в четвъртия гейм, след което защити аванса си на собствен сервис. Кузманов поведе с 40:0 на подаване на австриеца в осмия гейм и отново реализира третата си възможност за пробив за 6:2.

Кузманов не позволи на Шверцлер да се доближи до пробив в първия сет и направи още по-силен втори. Българинът не загуби разиграване на собствен сервис в първите си три подавания, а в шестия гейм поведе с 40:0 и реализира пробив от първата възможност за 5:3.

Българският национал бе отново безупречен в деветия гейм и сложи край на двубоя с първи мачбол. Срещата продължи час и 16 минути.