Дейвид Бекъм: Времената са трудни за Манчестър Юнайтед

Бившият полузащитник на Манчестър Юнайтед Дейвид Бекъм се надява документалният филм за сезона, в който тимът печели требъл - 1998/1999 да подейства вдъхновяващо на настоящия състав на "червените дяволи". Бекъм спечели Висшата лига, Шампионската лига и турнира за Купата на Футболната асоциация в Англия преди 25 години с Юнайтед, станал първият английски отбор, който постига подобно нещо. Сега клубът е изправен пред възможността да не участва в евротурнирите през следващия сезон.

Трикратните европейски шампиони заема осмо място във временното класиране във Висшата лига, като спечелиха само един от последните си седем двубоя. "Червените дяволи" допуснаха общо 81 гола във всички турнири до момента, записвайки най-лошия си актив от сезон 1976/1977. В неделя Манчестър Юнайтед се изправя срещу лидера в първенството Арсенал и достигна до финала за ФА Къп, където ще срещне Манчестър Сити на 25 май.

"Времената са трудни за отбора в последните няколко години, но това бе очаквано", каза Дейвид Бекъм пред BBC Radio 5 при премиерата на документалния филм на Amazon Prime "99" в четвъртък вечер. "Когато сме били толкова успешни, колкото бяхме ние при това за толкова година, беше ясно, че ще има и такива времена. Но сега усещането е, че това продължава прекалено дълго. Това без съмнение ще означава нещо за тези момчета, защото всъщност се говори за този момент във времето, така че се надяваме, че ги вдъхновява", добави Бекъм.

Много бивши футболисти на Манчестър Юнайтед критикуваха мениджъра Ерик тен Хаг след поражението в понеделник от Кристъл Палас с 0:4, казвайки, че е малко вероятно той да получи още една година начело на отбора. Попитан как Тен Хаг трябва да мотивира играчите си, Бекъм заяви, че на нидерландския треньор не трябва да се налага да прави това.

"Мисля, че в това е целият въпрос да бъдеш футболист на Манчестър Юнайтед и да играеш в тези големи мачове - трябва да си мотивиран. Вършиш работа, която обичаш и си в клуб, който обичаш, така че, когато играеш в какъвто и да е мач - дали нормален двубой от първенството или финал за ФА Къп срещу градския съперник, ти трябва да бъдеш достатъчно мотивиран", категоричен бе още бившият състезател на Манчестър Юнайтед и английския национален отбор.