Пет медала за България от Европейското по самбо

Делян Алишахи (+98 кг) достигна до финал на европейското първенство по самбо. Той отстъпи в битката за златото в бойното самбо на руснака Михаил Кашурников.

Българските самбисти спечелиха пет медала в първия ден от европейското първенство в Белград. Надпреварата продължава и утре (10.05).

Световният шампион в спортното самбо Иван Хърков направи силен турнир в една от най-конкурентните категории – до 79 кг. Той записа четири победи, но беше спрян на четвъртфинала от бъдещия шампион Иля Затилкин (Рус).

Въпреки това националът се събра и взе още две победи, за да завоюва бронз.

В бойното самбо Борис Къндов (58 кг) отпадна на полуфинал от бъдещия шампион Ай-Херел Кертек и остана с бронз.

Още в първия кръг Емил Незиров (71 кг) се падна с бъдещия шампион Андрий Кучеренко (Укр) и отпадна. Кристиян Анев (88 кг) записа победа над руски самбист, с което си осигури бронз. Той отпадна от златния медалист Петро Давиденко (Укр).

По същия сценарий Стефани Пешева (54 кг) беше елиминирана на полуфинала от шампионката Вера Лоткова (Рус) и остана с бронз.

В спортното самбо Димитър Стоянов (64 кг) завърши пети, след като загуби мача за бронз от Милош Самарджич (Сър). Ива Иванова (59 кг) отпадна на четвъртфинал.

Тимът е воден от старши треньора Васил Соколов и президента на федерацията Росен Димитров.

Източник: Спортната Джунгла