Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 3:0

Интер отново беше сполетян от своя кошмар

Скромният отбор на Сасуоло за пореден път се доказа като един от най-неудобните съперници за Интер, след като спечели с 1:0 домакинството си на новия италиански шампион в двубой от 35-ия кръг на Серия "А". Арманд Лауриенте отбеляза единственото попадение в 20-ата минута. Любопитното е, че миланският гранд има само две шампионатни загуби през този сезон, като и двете са от „неровердите“, които спечелиха с 2:1 на „Джузепе Меаца“ в края на септември.

Така Сасуоло прекъсна две възхитителни серии на Интер: 42 шампионатни мача с отбелязан гол и 28 двубоя в първенството без загуба. От друга страна, това е десета победа на „неровердите“ в тяхната история срещу именития им съперник, което е впечатляващо предвид факта, че дебютираха в италианския елит едва през сезон 2013/14. С днешната си победа те записаха първи дубъл над „Змията“ от 2017/18 насам и се превърнаха в третия отбор в историята на Калчото с подобно постижение срещу шампиона през същата кампания. За състава на Давиде Балардини това е едва четвърта суха мрежа през сезона, като отборът е с втората най-слаба защита в първенството със 70 допуснати гола. За първи път от ноемри 2014 г. насам Интер губи срещу съперник, който е на предпоследното или последното място в класирането.

Симоне Индзаги извърши цели пет промени след успеха с 2:0 над Торино преди седмица. Емил Аудеро замени обичайния титуляр на вратата Ян Зомер. В халфовата линия пък отсъстваха Матео Дармиан, Николо Барела и Хакан Чалханоолу, като те бяха заменени съответно от Дензъл Дъмфрис, Давиде Фратези и Кристиян Аслани. В атака този път партньор на капитана Лаутаро Мартинес беше Алексис Санчес вместо Маркюс Тюрам. Домакините пък бяха подредени в 3-5-2 с Лауриенте и Андреа Пинамонти като нападатели.

Мачът започна при спокойно темпо, като първият удар дойде в 15-ата минута, когато изстрел на Кристиан Торствед беше блокиран за корнер. Малко след това Лука Липани опита шут от границата на наказателното поле, но Емил Аудеро се справи с него. Лаутаро отговори със своя удар, който обаче мина встрани от вратата. В 20-ата минута Джош Дойг се пребори с Дъмфрис за топката край аутлинията и пусна пас към Лауриенте, който се разписа с хубав шут в близкия ъгъл на вратата.

В 26-ата минута Дъмфрис се опита да се реваншира, но неговият шут мина покрай вратата. Последваха удари на Лаутаро и Санчес, но те не успяха да преодолеят Андреа Консили. В 35-ата минута аржентинецът направи още един пропуск. Пет минути по-късно Дъмфрис направи още един неуспешен опит да изравни. В добавеното време преди почивката Лаутаро се разписа, но след проверка с ВАР попадението беше отменено поради засада на нападателя.

Втората част премина почти изцяло под доминацията на Интер, но тимът така и не сътвори каквито и да било голови положения. По този начин гостите не успяха да избегнат първото си шампионатно поражение като гост през тази кампания.

Въпреки загубата шампионът Интер остава убедително на върха в класирането с актив от 89 точки или с цели 19 пред втория Милан преди мача му с Дженоа. Съставът на Индзаги обаче няма да успее да премине границата от 100 точки през настоящия сезон. За сметка на това тази победа беше изключително важна за Сасуоло, тъй като тимът е на предпоследната 19-а позиция с 29 пункта, вече само на два от спасителното 17-о място.

САСУОЛО - ИНТЕР 1:0

1:0 Лауриенте (20')

Сасуоло: Консили, Ерлич, Ферари, Кумбула, Толян, Липани, Енрике, Торствед, Дойг, Лауриенте, Пинамонти

Интер: Аудеро, Павар, Де Фрай, Бастони, Дъмфрис, Фратези, Аслани, Мхитарян, Аугусто, Лаутаро, Санчес

Снимки: Gettyimages