Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 4:0 /почивка/

Нотингам Форест направи голяма крачка към спасението, Шефилд Юнайтед вече има 100 гола във вратата си

Нотингам Форест направи огромна крачка към това да запази мястото си в Премиър лийг, след като победи с 3:1 като гост отбора на Шефилд Юнайтед, който преди дни официално изпадна от елита. Бен Бреретон Диас изведе "остриетата" напред с гол от дузпа, но бившият европейски шампион стигна до пълен обрат и победата след два гола на Калъм Хъдсън-Одой (27', 65'), разделени от попадение на Райън Йейтс. Така тимът на Нуно Еспирито Санто вече има три точки преднина пред Лутън и пет пред Бърнли, като до края на сезона трите отбора имат по два мача. Освен че изпадна, Шефилд Юнайтед стана първият отбор, който допусна 100 гола във вратата си в един сезон в Премиър лийг във формат от 38 кръга.

Домакините имаха много сериозно предимство през първата част, но стигнаха само до един гол, който дойде от дузпа. Точен бе Бен Бреретон Диас в 17-ата минута, а наказателният удар бе отсъден за нарушение на Монтиал срещу нападателя.

В 27-ата минута Калъм Худсън-Одой изравни. Всичко запона след тъч в половината на домакините, след което Данило изведе крилото отляво, а Хъдсън-Одой с много хубав удар с десния крак прати топката в далечния ъгъл.

До почивката Бреретон Диас, Камерън Арчър и Густаво Хамер пропуснаха чудесни възможности отново да изведат "остриетата" напред, а в самия край на първата част удар на Крис Ууд с глава срещна гредата.

Нотингам Форест стигна до пълен обрат в 51-вата минута. Гибс-Уайт центрира от фаул, Еланга от въздуха прати топката пред вратарското поле. Там Боли свали с глава, а Райън Йейтс от около осем метра простреля Фодерингам. В 63-тата късметът обърна гръб на гостите, след като удар на Хъдсън-Одой срещна гредата.

Само две минути след това резултатът вече бе 1:3, след като Гибс-Уайт намери отдясно Хъдсън-Одой, който влезе от вътрешната страна на Ахмедходжич и стреля в ъгъла.

Домакините дори завършиха с човек по-малко, след като в добавеното време Ахмедходжич получи втори жълт картон.