Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 5:0

Поредният гол на Кейн не спаси Байерн от загуба в Щутгарт

Хари Кейн отбеляза своя 44-и гол от началото на сезона, но Байерн (Мюнхен) допусна седма загуба в Бундеслигата през настоящата кампания. Тя дойде в Щутгарт, където тимът на Себастиан Хьонес спечели с 3:1. “Швабите” се доближиха на две точки от баварците, които засега запазват второто си място.

Щутгарт доминираше през голяма част от двубоя срещу един променен съперник, тъй като Томас Тухел даде почивка на доста от основните си играчи, за да ги запази за реванша срещу Реал Мадрид от полуфиналите на Шампионската лига. Леонидас Стергиу откри резултата в 29-ата минута, но малко по-късно Хари Кейн изравни от спорна дузпа. Гостите имаха своите моменти след почивката, но допуснаха два гола към края. Резервите Ву-Йонг Джеонг и Силас Катомпа Мвумпа вкара късни голове и донесоха успеха на домакините.

Преди двубоя от стадиона на Щутгарт трябваше да бъде извадено гнездо от пчели, което бе открито в часовете преди началото на срещата. Домакините имаха предимство в началото на двубоя, но и в двата отбора сякаш се усещаше, че мотивацията не е на най-високо ниво, тъй като залогът в двубоя не беше толкова висок. В 10-ата минута Нойер трябваше да показва класата си. Той отрази силен удар на Фюрих от границата на наказателното поле.

Проблемите на Байерн се увеличиха малко по-късно. Ерик Дайър получи удар в главата, но остана на терена. Рафаел Герейро обаче не можеше да продължи. Той получи контузия и бе заменен принудително от Леон Горетцка. Щутгарт определено имаше предимство и създаваше положения. В 28-ата минута топката стигна до Гираси на прекрасна позиция в наказателното поле. Нападателят стреля, но Дайър успя да блокира удара с глава на голлинията.

Секунди по-късно “швабите” заслужено поведоха. Ерик Дайър получаваше медицинска помощ, тъй като при намесата си от главата му почете кръв, причина за което бе по-ранния удар, който получи. В този момент Стергиу направи прекрасно двойно с Ундав и технично успя да преодолее Нойер, насочвайки топката над него.

Байерн бързо изравни след доста спорна дузпа, отсъдена след падане на Гнабри в наказателното поле. Хари Кейн не сбърка от бялата точка и отбеляза своя 36-и гол в Бундеслигата за този сезон. Капитанът на Англия е на пет гола от рекорда на Роберт Левандовски. До почивката Щутгарт продължи да има предимство, но то не се изрази в чисти положения.

В началото на втората част баварците стигнаха до отличен шанс. Кейн изведе Чупо-Мотинг на прекрасна позиция, но той стреля покрай вратата. След почивката Байерн стоеше малко по-добре на терена, но пробив на Ундав можеше да доведе до нов гол на съперника. Той обаче не успя да завърши с хубав удар и се стигна до лесно спасяване на Нойер. В 69-ата минута Кейн се размина с второ попадение в мача. Тел насочи отлично топката, а англичанинът се извиси и стреля с глава, но не достатъчно точно.

Тимът на Тухел имаше добър период към края, а Кейн получи още един шанс. Резервата Сарагоса напредна и намери голмайстора. Бившият нападател на Тотнъм финтира, но ударът му бе блокиран от Дахуд. Малко по-късно Щутгарт отново излезе напред след комбинация между две от резервите. Мвумпа центрира отлично към непокрития Джеонг, който стреля с глава и успя да преодолее Нойер в близкия му ъгъл. Това попадение сякаш пречупи Байерн, а в добавеното време Мвумпа отбеляза трети гол за радост на домакинските фенове.

ЩУТГАРТ - БАЙЕРН 3:1
1:0 - Стергиу (29)
1:1 - Кейн (37-д)
2:1 - Джеонг (83)
3:1 - Мвумпа (90+3)