Дубълът на Черно море спечели в Попово

Вторият отбор на Черно море (Варна) победи Черноломец с 1:0 в Попово. Дербито е от 26-ия кръг на Североизточната Трета лига. Влезлият като резерва Толга Мюрвет реализира единственото попадение в 70-ата минута, когато получи топката от Борис Стойков, стреля и след рикошет, кълбото спря в мрежата. Заслужена победа на „моряците“ с оглед събитията на терена. Те владееха повече топката. До почивката техни футболисти излязоха три пъти очи в очи с вратаря на съперника. Домакините имаха една възможност през първата част.

Във втората картината не се промени. Малко след гола варненския тим остана в намален състав, заради червен картон на Константин Грахльов. Последва стихиен натиск на Черноломец, но той не доведе до промяна на резултата.