Локомотив (Горна Оряховица) ликува с титлата по хандбал за младежи до 19 г.

Хандбалистите на „Локомотив”(Горна Оряховица) спечелиха шампионска титла от държавното първенство за младежи до 19 години. Златните медали дойдоха след четири поредни победи в четири мача, изиграни в „ОЗК Арена Бяла” в град Бяла.

В предварителната си група „Локомотив” надигра „Спартак” (Варна) с 28:19(9:7), „Интер” (Благоевград) с 37:19(22:9) и се класира за следващата фаза на турнира. На полуфинала „железничарите” отстраниха „Мартен-67” (Мартен) с 27:14(16:7).

Единственият оспорван мач на „локомотивци” беше на финала срещу „Чардафон” (Габрово) - 19:17 (7:6). Габровци влязоха в битка за титлата след цели 27 години пауза. В далечната 1997 година златното поколение на треньора Цоньо Начев за последно игра финал при младежите и го спечели.

В началото горнооряховските хандбалисти поведоха с 2:0. До средата на полувремето увеличиха преднината до 5:2. Последваха силни моменти за съперника, който до края съкрати разликата до един гол 7:6. Втората част започна с две бързи попадения за символичните домакини, които запазиха разликата от три гола 12:9 до 40-та минута. В следващите пет минути габровските младежи изравниха играта и резултата 12:12. „Локомотивци” вдигнаха оборотите и отбелязаха нови пет гола, а допуснаха един 17:13 в 55-та минута. В оставащото време горнооряховчани не позволиха изненада, победиха с 19:17 и спечелиха пета шампионска титла за младежи до 19 г.

Съставите:
Локомотив (Горна Оряховица): Кристиян Стратиев, Християн Колев, Даниел Генин, Никола Стоянов, Георги Василев, Кристиян Деянов, Мартин Костадинов, Велизар Драганчев, Иво Иванов, Златомир Колев, Константин Бакалов, Михаил Тодоров, Пламен Катрев, Стефан Георгиев.

Чардафон (Габрово): Тонислав Глушков, Александър Цвятков, Алекс Боевски, Тодор Кънев, Христо Йорданов, Николай Иванов, Алекс Бойчев, Райан Иванов, Мартин Боянов, Константин Баев, Георги Стефанов, Борис Иванов, Ганчо Торлозов, Алекси Гавраилович, Кристия Иванов.

В мача за бронзовите отличия Спартак (Варна) победи Мартен 67 с 36:22 (19:7).