Ивон Бошкилова спечели сребърен медал на финала на бухалки на турнир в Белград

Националката Ивон Бошкилова спечели сребърен медал на финала на бухалки на международния турнир по художествена гимнастика "Ritam Cup" в сръбската столица Белград. Бошкилова получи за изпълнението си оценка от 29.100 точки. Победителка стана Тара Драгаш (Италия) с 33.200 точки. На топка българката се класира пета с 29.050, на финала на лента се нареди на шеста позиция с 26.900 точки, а в многобоя също е шеста.

Втората българска представителка Даная Атанасова е 17-а в многобоя, шеста на топка с 27.800 точки и шеста на бухалки с 27.150 точки.

12-годишната Радина Стоянова спечели сребърен медал в многобоя и получи първа по сила оценка на топка и втора на бухалки.

Бошкилова и Атанасова са част от разширения състав на националния отбор за жени и гимнастички на клуб Левски. Личен треньор на Ивон Божкилова е Теодора Паничарска, а на Даная Атанасова - Боряна Гинева.

Съдия за България в Белград беше Валентина Симеонова.