Шестата победа на Надя Тончева я изкачи в топ 10 на Европейското първенство по шахмат

Българките две победи и две ремита в предпоследния, девети кръг на Европейското индивидуално първенство по класически шахмат за жени, което се провежда на остров Родос в Гърция.

Надя Тончева се изкачи до десетата позиция във временното класиране след втората си поредна и общо шеста победа. Тончева се наложи над французойката Софи Милие и натрупа 6.5 точки.

Белослава Кръстева направи реми с друга представителка на Франция Деймант Долит-Корнет и с 6 точки заема 18-о място.

Белослава Кръстева записа пета победа на ЕП по шахмат за жени

Също с 6 точки в актива си на 28-а позиция се намира Гергана Пейчева, която в деветия кръг на Европейското първенство надделя над Полин Гишар (Франция).

Виктория Радева направи реми срещу сръбкинята Мария Гачин и е 73-а в подреждането с 5 точки към момента, а Петя Караиванова загуби от естонката Олде Маргарет и заема 115-о място с 4 точки.

Антоанета Стефанова, която имаше 3.5 точки в актива си преди днешните партии, напусна турнира и пропуска последните два кръга.

Антоанета Стефанова спечели първата си партия на Eвропейското първенство по шахмат за жени

Лидер във временното класиране със 8 точки продължава да бъде азербайджанката Улвия Фаталиева.

В понеделник предстоят срещите от последния ден на шампионата.