Манчестър Сити продължава без грешка

Манчестър Сити записа пета поредна победа във Висшата лига, след като спечели с 2:0 гостуването си на Нотингам Форест. Йошко Гвардиол откри резултата в 32-ата минута, след като засече топката с глава след ъглов удар. След час игра като резерва влезе Ерлинг Холанд, който се завърна след контузия, и в 72-ата минута норвежецът се разписа след подаване на Кевин Де Бройне.

“Гражданите” се доближи на точка от лидера Арсенал, като е изиграл мач по-малко. Тимът на Гуардиола има четири мача до края на сезона в първенството и ако ги спечели, отново ще е шампион.

Нотингам създаде проблеми на Ман Сити, но не беше ефективен. Домакините имаха няколко великолепни възможности да изравнят. Форест остава над зоната на изпадащите, но го очаква изключително тежка битка с Лутън и Бърнли за оцеляването си в елита.

Домакините стигнаха до възможност до гол още в първите секунди. Айна проби отляво и намери Неко Уилямс, който не успя да нанесе точен удар. Форест започна отлично двубоя, но бързо започна да усеща силата на съперника. В деветата минута удар на Де Бройне бе посрещнат от отлично спасяване на Селс. Изстрел на Доку пък мина покрай вратата. Първото спасяване на Едерсон дойде в 15-ата минута, когато бърза атака завърши с удар на Уилямс. При последвалия ъглов удар Гибс-Уайт отклони топката, но Родри блокира топката, която отиваше към вратата.

Нотингам успяваше да се справя и до голяма степен да ограничава атаките на съперника. Де Бройне имаше добра възможност от фал пред наказателното поле, но не успя да преодолее стената. Ман Сити не създаваше чисти голови ситуации, но поведе в 32-ата минута след ъглов удар, при който Гвардиол с глава откри резултата. В тази ситуация домакините бяха с 10 човека на терена, защото Неко Уилямс получаваше медицинска помощ. Малко по-късно той бе заменен принудително.

Форест продължи да е равностоен и в 38-ата минута стигна до великолепна възможност да изравни. Айна центрира, Монтиел отклони топката и тя стигна до Ууд, който само трябваше да я насочи към мрежата. Нападателят обаче не я уцели и пропиля идеален шанс за гол. Тимът на Нуно Еспирито Санто завърши силно първото полувреме, но така и не стигна до гол. В добавеното време те пропуснаха още един отличен шанс. След ъглов удар Едерсон не се намеси добре, топката падна в Мурильо, който я насочи към вратата, но тя се удари в горната греда.

На почивката Пеп Гуардиола направи две промени в състава си, като замени Едерсон, който получи контузия през първата част, с Щефан Ортега, като пусна в игра и Матео Ковачич вместо Жереми Доку. Нотингам пък започна много добре полувремето и можеше да изравни, след като Антъни Еланга се измъкна от Кайл Уокър и намери Крис Ууд, който стреля, но голмайсторът Гвардиол бе последна преграда и успя да блокира шута.

Домакините продължиха да нападат, но при следващата възможност Гибс-Уайт не затрудни Ортега. Сблъсък на Грийлиш с Боли доведе до контузия на английския национал. След час игра се наложи Джак да напусне терена, а на негово място влезе Ерлинг Холанд. Нападателят се завърна след лечение на контузия. Веднага след влизането си норвежецът участва в атака, която заваръши с неточен удар на Алварес от добра позиция.

Вратарят на Форест Селс направи великолепно спасяване в 68-ата минута след удар на Де Бройне. Малко по-късно той капитулира и “гражданите” вече имаха аванс от два гола. Де Бройне изведе Холанд и голмайсторът на Ман Сити се справи с Мурильо и прати топката в мрежата, като осигури по-спокоен край на мача за гостите. В последната част на двубоя отборът на Гуардиола контролираше събитията на терена, а домакините вече нямаха сили да се противопоставят.

НОТИНГАМ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:2
0:1 - Гвардиол (32)
0:2 - Холанд (72)