Арм пъмп измъчил Куартараро в Гран При на Испания

След отличния спринт вчера днес надпреварата за Гран При на Испания не се разви никак положително за Фабио Куартараро.

Французинът потегли 23-ти и финишира едва 15-ти, печелейки една точка за генералното класиране. След финала, в своя профил в X, световният шампион за 2021 година разкри, че е имал проблеми с арм пъмп от средата на дистанцията днес, а от самото начало е има лошо усещане в задната си гума.

„Не беше лесно състезание. Имах много проблеми със задната гума от първата обиколка, а от средата на дистанцията се появи и арм пъмп. Не се чувствах добре днес, но утре ни очаква тестов ден с много неща за изпробване“, написа Куартараро.

Арм пъмпът представлява схващане на ръката, което често се проявява при пилотите в MotoGP. За Куартараро това е втора проява на това състезания на „Херес“, където през 2021 година той загуби сигурно победа заради това състояние.

Все още не е ясно дали французинът ще се подложи на операция, за да предотврати новото появяване на арм пъмп, но най-вероятно хироргическа интервенция няма да има, тъй като „Херес“ е пистата, на която е най-възможно да се стигне до арм пъмп. Следващият старт в MotoGP ще е домашната надпревара на Куартараро в Льо Ман.

Снимки: Imago | Снимки: Gettyimages