Шумен пази добри спомени от "Арена Самоков"

Рилски спортист и Шумен се изправят един срещу друг в четвъртфинална серия от плейофите на Националната баскетболна лига. Двата тима излизат за мач №1 утре от 19:00 часа в зала “Арена Самоков”, като серията е в традиционния си формат до две победи от три мача.

През настоящия сезон Рилецо се утвърди като един от най-добрите домакини в първенството, но Шумен знае рецептата за побеждаване на своя съперник в неговия дом. Именно тимът на Янко Янков бе единственият отбор, който успя да победи самоковци като гост. Това се случи през октомври, когато Шумен постигна успех с 86:75 в “Арена Самоков”. Оттам нататък Рилски повече не направи грешна стъпка на свой терен и все още е във валидна серия от 14 поредни победи.

Тогава обаче шуменци все още разполагаха с Брайън Камерън и Ивайло Тонев, които комбинираха за 43 точки в онзи мач в Самоков. Първият вкара 24, докато вторият - 19. Сега Камерън вече не е част от отбора, а Тонев е аут за сезона след операция в коляното. В тяхно отсъствие надеждите на Шумен минават през дуото Карим Мане и Дейвид Ролинс, като двамата поеха щафетата и класираха своя тим за плейофите с поредица от силни представяния във Втората шестица.

Рилски и Шумен изиграха и един мач в зала “Арена Шумен”, в който самоковци се наложиха с 98:87.