Александър Божилов и Симона Гочева спечелиха 5-километровото изкачване на националния шампионат

Първият ден (27 април) от националното първенство по планинско бягане (оф-роуд) излъчи шампионите в дисциплината изкачване за юноши и девойки – 5 км. Шампионът на България за юноши в зала Александър Божилов (Етър Академик – Велико Търново) преодоля дистанцията за 39:05, за да спечели състезанието. Само преди преди по-малко от месец на 31 март Александър, който е специалист в триатлона, бяга на полумаратона в Стара Загора 1:10:08, което е най-добър резултат за всички времена в България за юноши под 20 години.

По трасето от село Бистрица до хижа „Алеко“ втори и трети станаха двама национални състезатели по биатлон представляващи в атлетиката спортен клуб „Рилски атлет“ – Самоков. Георги Джоргов постигна 40:56 за среброто, а Веселин Белчински 41:02 за бронза.

При девойките родената през 2008-а Симона Гочева (Лидер – Нова Загора) е първа с 51:18 пред Десислава Минчева (Рилски атлет – Самоков) – 51:42. На повече от 3 минути след тях пристигна бронзовата медалистка Кристина Петкова (Орловец 93 – Габрово) – 54:53.