Шабан Мустафа и Маринела Цекова са шампиони на България в изкачването

Първият ден (27 април) от националното първенство по планинско бягане (оф-роуд) излъчи шампионите в дисциплината изкачване – 6.5 км. Шабан Мустафа (Шампион – Сунгурларе) спечели дистанцията по трасето от село Бистрица до хижа „Алеко“ с време 42:44. Негов подгласник стана Кристиян Иванов (Берое – Стара Загора) с 43:11, а бронзът бе за Стоян Владков (Етър – Академик – Велико Търново) – 44:06. Двадесет и девет състезатели завършиха дистанцията.

При жените Маринела Цекова и Билсерин Сюлейман донесоха злато и сребро за атлетически клуб „Михаил Желев“ – Сливен. Цекова триумфира с 52:08, а Сюлемайн завърши с време 52:23. Малко след нея финишира Стефани Йолова (Стратеш Атлетик – Ловеч) – 52:36.

На четвърто място е рекордьорката ни на 3000 м стийпълчейз за девойки Силвия Георгиева (Актив 2013 – Пловдив), а на пето място една от най-силните атлетки в по-дългите планински бягания Надежда Ангелова (Младост 2012 – Благоевград) – 59:15.

Състезанието продължава и на 28 април (неделя) с дисциплини по кръгов маршрут – изкачване и спускане.