Дзакани донесе трета поредна победа на Лацио

Лацио постигна минимална победа с 1:0 в домакинството си на Верона в мач 34-ия кръг на Серия А. Единственото попадение в двубоя бе дело на Матия Дзакани (72’). Това бе трети пореден успех за “римските орли” в шампионата.

Играчите на Игор Тудор започнаха добре срещата и в 19-ата минута можеха да излязат напред в резултата след центриране от корнер, което доведе до удар на Густав Исаксон, но Лоренцо Монтипо спаси. В 36-ата минута Матео Гендузи се строполи в наказателното поле и домакините поискаха дузпа, но реферът не обърна внимание на протестите им. След почивката Лацио вдигна оборотите и в 48-ата минута Луис Алберто нацели горната греда. Именно бразилецът получи добър шанс няколко минути по-късно, когато се озова в обещаваща позиция, но не успя да нацели рамката на вратата. Нещо подобно се случи и след час игра.

В тези минути домакините бяха абсолютен господар на терена и направиха още няколко пропуска чрез Педро и Валентин Кастеянос. Натискът на Лацио все пак даде резултат в 72-ата минута, когато Дзакани и Гендузи се справиха добре в средата на терена, успяха да отнемат, а след двойно подаване крилото се озова очи в очи със стража на Верона и го преодоля за 1:0. До края на двубоя “орлите” продължиха да имат добър контрол и не дадоха възможност на своя противник да си помисли, че може да достигне до нещо повече в тази среща.

С този успех Лацио събра 55 точки и заема шестото място в класирането на Серия А. Те са на три от големия противник Рома, като “вълците” са пети с 58 пункта. Верона пък продължава да се бори за своето оцеляване и в момента се намира точно над чертата на опасната зона с 31 точки.

Снимки: Gettyimages