Страхотен гол в дербито с Фулъм удължи серията на Кристъл Палас

Фулъм и Кристъл Палас не успяха да се победят в лондонско дерби от 35-ия кръг на Премиър лийг, играно на "Крейвън Котидж". Двата отбора завършиха при резултат 1:1, след като домакините поведоха в началото на второто полувреме чрез Родриго Муниз, а Джефри Шлуп изравни три минути преди края със страхотен удар. Така "орлите" са без загуба в първенството вече в четири поредни срещи.

Гостите бяха доста по-добрия отбор през първата, но не успяха да реализират достатъчно на брой добри възможности, които създадоха. Едва в края на полувремето Фулъм изравни играта. Олис, Матета и Ричардс пропуснаха най-добрите шансове за гол.

В 52-рата минута Фулъм разви много бърза атака с по едно докосване. Кастан бе изведен отдясно и центрира веднага към Родриго Мунииз, който засече с глава отблизо за 1:0. Джефри Шлуп изравни три минути преди края със страхотен изстрел от около 25 метра. Така Палас увеличи серията си без загуба в Премиър лийг на четири поредни мача. Фулъм пък остава само с един успех в последните си шест двубоя в първенството.