Давид Иванов със сребърен медал на кон с гривни при младежите на Европейското в Римини

Националът Давид Иванов спечели сребърен медал на финала на кон с гривни на Европейското първенство по спортна гимнастика за младежи, което се провежда в италианския град Римини. Той се нареди също шести на халки и седми на успоредка.

Иванов се представи силно на кон с гривни и се класира втори с оценка от 14.300 точки. Европейски шампион стана Хамлет Манукян (Армения) с 14.500 точки.

Българинът участва на още два финала днес. Той раздели шестото място на халки със Святослав Швед (Украйна), след като двамата получиха еднаква оценка от 12.900 точки. На успоредка Иванов е седми с 12.666 точки.

Утре националът ще играе на финала в индивидуалния многобой, където влезе с трети по сила резултат от квалификациите.