Григор Димитров с неочаквана загуба от №74 в света в Мадрид

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров допусна загуба на “Мастърс”-а в Мадрид от 18-годишния чешки талант Якуб Меншик с 2:6, 7:6(4), 3:6. Това бе първи мач между най-добрия роден тенисист и 18-годишния чех, като това бе и втора победа на Меншик над играч от Топ 10.

Гришо бе 9-и поставен в основната схема и пропусна по право първия кръг, докато Меншик записа впечатляваща победа над Яник Ханфман с 6:4, 7:6(3). В следващия кръг чехът ще се изправи срещу Феликс Оже-Алиасим.

От своя страна, Григор Димитров, който в момента е №10 в световната ранглиста, се завърна на корта за пръв път след 1/8-финала в Монте Карло, загубен драматично от Холгер Руне.

Първи сет

Григор Димитров бързо записа първите 2 точки в двубоя при свой сервис. Перфектният начален удар на българина му даде шанс бързо да спечели първия гейм без да загуби точка.

Два поредни сполучливи ретура на Димитров и той бързо поведе с 30-0 във втория гейм. Меншик успя да завърши следващите 2 разигравания и изравни резултата - 30-30. Чехът спаси първия брейкбол на Григор Димитров във втория гейм. Перфектен форхенд на Гришо го изведе до трети пореден брейкбол. Ас на Меншик с 207 км/ч го върна в гейма. Четвърти шанс за пробив на Григор Димитров. Нов ас на Меншик и чехът стигна до геймбол. 18-годишният чех успя да си вземе подаването и да изравни резултата.

Технична атака на Григор Димитров му даде предимство от 30-0 в третия гейм. Гришо спечели и безапелационно и второто си подаване и поведе в резултата с 2:1 гейма.

Разумна и технична игра на българина му даде преднина от 30-15. Меншик стигна до геймбол, след като Григор изпрати топката в минимален аут. Якуб Меншик успя да спечели и второто си подаване, за да стигне до 2:2 гейма.

18-годишният чешки талант поведе 30-0 при подаването на Григор Димитров. Двойна грешка на Гришо и Меншик стигна до последователни шанса за пробив. Димитров атакува в мрежата и Меншик проби за 3:2 гейма.

Якуб Меншик бързо поведе с 40-0. Чехът успя да спечели сравнително лесно своето подаване - 4:2.

Две поредни двойни грешки на Гришо в началото на 7-ия гейм - 0-30. Страхотен бекхенд на българина му донесе първата точка. Атака в аут на Григор Димитров - 15-40. Нова грешка на българина донесе успех на Меншик и 5:2.

18-годишният чех бързо поведе с 30-0 и стигна до два сетбола при 40-15. Якуб Миншик спечели първия сет само за 33 минути след нова неточност в играта на Григор Димитров - 6:2.

Втори сет

Григор Димитров стигна до геймбол след невероятно технично отиграване - 40-30.

Страхотен ретур на Якуб Меншик изравни резултата - 40-40. Гришо успя да спечели трудно подаването си и да поведе във втория сет.

Ас на Меншик му даде предимство 30-15. Чехът спечели спокойно втория гейм.

Ас на Григор Димитров му даде предимство от 30-0. Гришо спечели безапелационно своето подаване за 2:1.

Гришо бързо поведе с 30-0, но Меншик, който единственият 18-годишен тенисист в Топ 100 на ATP, записа 4 бързи точки и спечели подаването си - 2:2.

Брилянтно изпълнение на Григор Димитров го изведе до предимство от 30-0. Ас на Гришо и геймбол за българина. Мощен сервис и прекрасна техника на Гришо му донесоха успех в 5-ия гейм на втори сет.

Ас на Миншик изведе чеха до геймбол, а после го затвори - 3:3.

Григор Димитров стигна до геймбол, след което атакува успешно за 4:3.

№74 в света успя да вземе своето подаване и да изравни резултата във втория сет - 4:4.

Два поредни аса на Григор Димитров го изведе до успех гейма - 5:4.

Двойна грешка на Якуб Меншик изведе Григор Димитров до сетбол при 40-30. Гришо спаси два геймбола. Ас на Меншик даде предимство на чеха. 18-годишният чех успя да вземе подаването си и да спаси сетбол - 5:5.

Григор Димитров успя да пречупи съперника си при свое подаване за 6:5.

Грешен смач на Гришо изведе Меншик до геймбол. Григор Димитров успя да изравни резултата при 40-40. Българинът стигна до два сетбола. Ас на Меншик го върна в гейма, а след това стигна и до геймбол. Двойна грешка на чеха възстанови равенството. Гришо загуби дълго разиграване и чехът пак стигна до геймбол. Ас на Якуб Меншик донесе гейма за чеха - 6:6.

Тайбрек трябваше да определи, кой ще спечели втория сет.

Григор Димитров поведе с 4-1. Якуб Меншик успя да върне минипробива - 4-4. Нов минипробив за Гришо и сетбол при 6-4. Григор Димитров спечели тайбрека и втория сет със 7:6 (4).

Трети сет

Григор Димитров поведе с 30-0 при подаване на съперника си, но Меншик изравни 30-30. Чехът стигна до геймбол и го реализира - 1:0.

Брилянтен форхенд на Якуб Меншик го изведе до геймбол при подаване на Григор Димитров 40-30. Гришо съумя да изравни при дълго разиграване. Нов геймбол за чешкия тенисист. Ас на Григор Димитров и геймбол за българина. Нов шанс за пробив пред Миншик, който се възползва максимално добре - 2:0.

Якуб Меншик стигна до два геймбола при своето подаване. Григор Димитров отново изравни резултата. Чешкият тенисист се подхлъзна и Гришо стигна до геймбол. Пробив за Гришо и 1:2.

Страхотна игра на Григор Димитров сервис - мрежа - 15:0. Гришо се справи с подхлъзване и реализира страхотен минаваш удар за 2:2.

№74 в световната ранглиста спечели убедително подаването си срещу №10 и поведе с 3:2.

Страхотна къса топка изведе Гришо до геймбол 40-0. Ас на Григор Димитров и гейм на 0 - 3:3.

Две непредизвикани грешки от 18-годишният чех - 30-30. Трета непредизвикана грешка на Меншик - 40-40. Ас изведе чешкият тенисист до геймбол. Грешка на Григор Димитров донесе успеха на гейма на Меншик - 3:4.

Чешкият тенисист направи пробив и поведе с 5:3.

Ас на Миншик, 15-и от началото на двубоя изведе чехът до мачбол. Нов ас и Меншик спечели двубоя с Григор Димитров.

Снимки: Gettyimages