Борците ни започнаха с пет медала на „Петко Сираков – Иван Илиев“

Борците ни започнаха с пет медала на турнира „Петко Сираков – Иван Илиев“ за мъже и жени до 23 г. в зала „София“.

Първи станаха Радомир Стоянов, който се наложи над Бохдан Олесиенко (Украйна) с туш 12 секунди преди края на финала в категория до 79 кг на свободния стил. С това възпитаникът на старозагорската школа взе реванш от съперника си за загубата в групите по-рано (0:10).

Първа стана и Ванеса Георгиева, която в категория до 72 кг постигна три победи. А в последната среща се наложи над украинката Дара Константинова с 10:0.

На крачка от титлите останаха Стилян Илиев след 0:6 от украинеца Микита Абрамов при 61-килограмовите на свободния стил, както и Христо Валентинов след 1:10 от Васил Мишанич, също от Украйна при 63-килограмовите на класическия стил.

В същата категория единият от наследниците на борцовата фамилия Назарян, Гриша Назарян, се нареди пети. С бронз се окичи Петър Горняшки (72 кг) . В малкия финал той се наложи с 10:0 над финландеца Джона Муцонен. В съботния ден стартира надпреварата в останалите категории. Стартът е от 10:30 часа. Входът за зрителите е свободен.

Снимка: start-photo.bg