Ясен Радев се поздрави с победа след тежка битка на Европейското

Зрелищна битка, здрави размени на удари и нова победа за България. Ясен Радев осигури деветия медал за страната ни на Европейското първенство по бокс в Белград. В категория до 54 килограма състезателят на "Левски" наложи волята си над коравия италианец Томазо Счиака с 5:0 съдийски гласа и се класира за полуфиналите.

Под наставленията на Жоел Арате, Валентин Поптолев и Александър Александров националът ни спечели първия си медал от Европейско първенство за мъже. Софиянецът не отстъпи нито крачка назад срещу агресивния Счиака и бе убедителен в първите два рунда.

Макар и да намали темпото в третия, Радев си заслужи победата и минимум бронзово отличие. За място на финал утре (25.04) талантливият боксьор ще се изправи срещу Дмитрий Двали (Русия).