Манчестър Юнайтед се нуждаеше от два обрата, за да пречупи най-слабия отбор в Премиър лийг

Манчестър Юнайтед се наложи с 4:2 над Шефилд Юнайтед в отложен мач от 29-ия кръг на Премиър лийг. Феновете на "Олд Трафорд" видяха зрелищен двубой, в който гостите на два пъти повеждаха, но благодарение най-вече на Бруно Фернандеш "червените дяволи" стигнаха до обрат. Португалският национал вкара два гола и направи асистенция за попадение, с което Расмус Хойлунд сложи точка на спора.

Джейдън Богъл даде преднина на Шефилд Юнайтед в 35-ата минута, но малко преди почивката Хари Магуайър възстанови равенството. Бен Бреретон (50') отново изведе "остриетата" напред, но до края Бруно Фернандеш на два пъти и Хойлунд бяха точни за домакините, които вече са с положителна голова разлика - 51:50.

Преди няколко дни "червените дяволи" бяха близо до исторически провал срещу Ковънтри на полуфиналите за ФА Къп, като изпуснаха аванс от 3:0, но се спасиха с дузпи и за втора поредна година ще спорят за трофея с градския си съперник Манчестър Сити. В първенството отборът на Ерик тен Хаг нямаше победа в 4 поредни мача, а с трите точки днес измести Нюкасъл от шестата позиция.

През уикенда Шефилд Юнайтед се прости с илюзорните си надежди да оцелее в елита, след като загуби с 1:4 у дома от Бърнли. "Остриетата" станаха първият отбор в историята на Премиър лийг, който допусна 50 гола на собствен терен в рамките на един сезон. В същото време, хората на Крис Уайлдър са и най-слабият гост, със спечелени само 6 точки от 16 мача.

Расмус Хойлунд води атаката на Манчестър Юнайтед, а Кристиан Ериксен започва като титуляр за първи път от януари. Датчанинът ще си партнира в средата на терена с Коби Мейну. Каземиро отново ще е в ролята на централен защитник до Хари Магуайър. Антони също е в стартовия състав, а Скот Мактоминей и Софиан Амрабат са сред резервите. Зад Хойлунд ще действа Бруно Фернандеш, а по левия фланг ще се разчита на Алехандро Гарначо.

На вратата на Шефилд Юнайтед застава Уесли Фодерингам, който е предпочетен пред Иво Гърбич. Густаво Хамер се възстанови от контузията си и ще организира атаките на гостите, а сред титулярите е и тийнейджърът Оли Арбластър. В предни позиции Крис Уайлдър е избрал Бен Бреретон и Камерън Арчър.

Манчестър Юнайтед можеше да поведе още в 1-ата минута, но Фодерингам изби в корнер силен удар на Диого Далот. "Червените дяволи" се опитаха да наложат високо темпо, но защитата на гостите действаше много компактно. Гарначо също беше активен и бранител на Шефилд Юнайтед блокира негов изстрел с шпагат в наказателното поле. Оказа се обаче, че аржентинецът е бил в засада.

В 12-ата минута Бруно Фернандеш центрира от корнер и намери Каземиро, който прати топката в аут. Малко по-късно Далот отново се включи в предни позиции и отправи удар, спасен от Фодерингам. Домакините обградиха наказателното поле на съперника, но им беше трудно да пробият в него. Ериксен реши да потърси изненада с далечен изстрел в 21-ата минута, но той беше много неточен. Секунди след това Гарначо пропусна очи в очи с Фодерингам.

Антони беше следващият, който опита късмета си, но и той не успя да открие резултата. Шефилд Юнайтед атакуваше рядко, но на два пъти Бен Бреретон се озова на добри позиции. И в двата случая чилиецът не съумя да нанесе достатъчно качествени изстрели. В 35-ата минута Каземиро подаде лошо на Андре Онана, който пък прати топката в краката на Джейдън Богъл и фланговият футболист на гостите се възползва от подаръка - 0:1.

До края на полувремето Манчестър Юнайтед подложи съперника на сериозен натиск и изравняването не закъсня. Разписа се Хари Магуайър в 42-ата минута. Централният защитник беше оставен непокрит след центриране от левия фланг на Гарначо и отклони топката с глава за 1:1. Английският национал се разписа във втори пореден мач, след като отбеляза и един от головете срещу Ковънтри. В самия край на първата част Гарначо още веднъж излезе на добра позиция и отново не можа да надделее в дуела с Фодерингам.

"Червените дяволи" стартираха второто полувреме на високи обороти, но пропиляха няколко добри ситуации, а Шефилд Юнайтед изненадващо отново излезе напред в резултата. Хубава атака на "остриетата" завърши с подаване на Бен Осбърн към Бен Бреретон и този път нападателят на сгреши - 1:2. Това беше сериозен шок за домакините, които отново се озоваха в ролята на догонващи, въпреки огромното си игрово надмощие.

Тен Хаг реагира с пускането на Амад Диало на мястото на Антони. В 60-ата минута се стигна до голямо разбъркване в наказателното поле на Шефилд Юнайтед. Топката спря в мрежата на гостите, но преди това реферът Майкъл Солсбъри беше дал сигнал за дузпа заради нарушение срещу Магуайър. Зад топката застана Бруно Фернандеш, който в характерия си стил стреля силно под гредата и не остави шансове на Фодерингам - 2:2.

Защитата на "червените дяволи" беше все така уязвима и във всеки един момент гостите бяха готови да накажат поредната грешка. Бен Бреретон можеше сензационно да вкара трети гол за Шефилд Юнайтед, но след негов шут и рикошет топката излезе в корнер. В 81-ата минута Коби Мейну асистира на Бруно Фернандеш, а той със свиреп шут извън наказателното поле матира брилянтния до момента Фодерингам.

След този гол съпротивителните сили на гостите приключиха, а Манчестър Юнайтед окончателно реши нещата в своя полза в 85-ата минута. Бруно Фернандеш пусна хитър пас към Хойлунд и датчанинът с лекота се разписа за крайното 4:2.

Следващият мач на "червените дяволи" е срещу Бърнли у дома.