Мартин Чой и съотборниците му не завършиха "24 часа на Льо Ман"

Най-добрият български мотоциклетен състезател през последните години Мартин Чой и неговите съотборници в екипа на Maco Racing Team не стигнаха до финала на „24-те часа на Льо Ман“ през уикенда.

Те отпаднаха малко след средата на надпреварата след падане на австриеца Максимилян Мелцер, който изпусна мотора на Ямаха на изхода от шикана „Дънлоп“ в началото на обиколката. Третият пилот в състава на Maco Racing бе японецът Такеши Ишизука.

Преди отпадането си те се движеха на 20-то място в общото класиране и на десето в своя клас Суперсток. Преди да отпаднат те бяха направили 417 обиколки на пистата „Бугати“, която се използва за мотоциклетните „24 часа на Льо Ман“, както и за Гран При на Франция в MotoGP.

Победители в надпреварата станаха пилотите на SERT Сузуки Грег Блек, Етиен Масо и Дан Линфуут, които спечелиха с обиколка пред отбора на БМВ, а подиума допълни Ямаха на още 4 обиколки отзад. В Суперсток победата бе за National Motos (Себастиен Суше, Валентин Суше и Гюлем Реймонд), които завършиха на петото място в генералното класиране с общо 849 обиколки, със 17 по-малко от победителите.

Снимки: facebook.com/Martin Choy