Северозападна Трета лига: Севлиево - Академик (Свищов) 1:0 /Почивка/

Мат Ремпе поведе Ню Йорк Рейнджърс към победа над Вашингтон Кепитълс в плейофите

Мат Ремпе вкара първия от трите гола за Ню Йорк Рейнджърс, паднали в рамките на 2:06 минути през втората третина, при победата с 4:1 срещу Вашингтон Кепитълс в първия мач от плейофната им серия в Източната конференция на НХЛ.

Джими Веси записа гол и асистенция, а Артьоми Панарин и Крис Крайдър също се разписаха за нюйоркчани, които са поставени под №1 в дивизия Метрополитън и спечелиха Президентския трофей за най-добър отбор през редовния сезон (55-23-41).

Игор Шестьоркин направи 20 спасявания за успеха.

“Винаги ще го помня, беше страхотно. В първия момент не го осъзнаваш, но тогава чуваш тълпата. Беше сбъдната мечта, беше нереално. Познавам играта си. Знам, че мога да се пързалям добре и да съм силен физически. Мисля, че съм създаден за плейоите. Изключително съм доволен от това как мина тази вечер”, заяви Ремпе след първия си гол в плейофите на НХЛ.

Мартин Фехервари вкара, а Чарли Линдгрен направи 27 спасявания в своя дебют в плейофите за купа “Стенли” за Столичани, които са втората “уайлд кард” от Източната конференция.

Интересно е да се отбележи също така, че за Крайдър това бе 108-и плейофен мач, с което той изпревари Марк Стаал и вече еднолично заема третото място в историята на Рейнджърите. Само Дан Жирарди (122) и Хенрик Лундквист (130) са изиграли повече.

Панарин пък вече има 121 точки в редовния сезон и плейофите заедно. Единствените играчи на Рейнджърс с повече за един сезон са Яромир Ягър (125 в 85 мача през сезон 2005-06) и Вик Хадфийлд (122 в 94 мача през 1971-72).

Александър Овечкин остана без удар във вратата за едва четвърти път в 148 плейофни мача. Той е втори сред действащите играчи в НХЛ със 72 гола в плейофите, един зад нападателя на Далас Старс Джо Павелски.