Лацио затвърди добрата си форма срещу Дженоа и доближи Рома

Лацио надделя с минималното 1:0 в гостуването си на Дженоа в мач от 33-ия кръг на Серия А. Единственото попадение бе дело на Луис Алберто, който се разписа в 67-ата минута.

Първото полувреме не предложи много емоции на феновете, а двете по-добри положения бяха на сметката на домакините. Първо още в 13-ата минута Матео Ретеги стреля опасно от границата на наказателното поле, но не уцели вратата. В добавеното време пък неговият партньор в атака Калеб Екубан стреля опасно.

Лацио реагира светкавично, за да не остане без още един важен футболист

Единственото попадение падна в 67-ата минута, когато “римските орли” осъществиха разиграване след корнер, след което топката бе вкарана в наказателното поле отдясно, Дайчи Камада центрира, а Луис Алберто засече от около метър във вратата на Хосеп Мартинес.

Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

С този успех играчите на Лацио затвърдиха добрата си форма в последно време, постигайки четвърта победа в пет мача. Столичани са на три точки от градския съперник Рома, но “вълците” имат две срещи в запас. От Лацио продължават да таят надежди, че биха могли да се доберат до петото място, което ще дава право на участие в Шампионската лига догодина. Дженоа пък заема 12-ото място в подреждането и има солидна преднина от цели седем точки от Лече.

Снимки: Gettyimages