Холгер Руне е четвърфиналист в Мюнхен

Вторият поставен Холгер Руне (Дания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Мюнхен (Германия) от сериите ATP 250 с награден фонд 579 320 евро.

Руне се наложи във втория кръг над колумбиеца Даниел Галан с 6:4, 6:2 за час и 34 минути.

Датският тенисист започна отлично двубоя с ранен пробив, поведе с 2:0 и поддържаше аванса си до успешното 6:4. Във втората част той стартира с нови два пробива и четири поредни гейма за преднина от 4:0, преди да приключи срещата при първия си мачбол за 6:2.

Място на четвъртфиналите заслужи и третият в схемата Тейлър Фриц от САЩ. Той елиминира испанеца Алехандро Моро Канас с 6:3, 6:1 само за 75 минути игра. Следващият му съперник ще бъде шестият поставен Джак Дрейпър (Великобритания).

Чилиецът Кристиан Гарин си уреди среща с водача в схемата Александър Зверев (Германия) след успех над американеца Алекс Мичълсън с 6:7(7), 6:2, 6:1. Двубоят продължи два часа и 29 минути.

Снимки: Imago