Руне се промъкна напред, а Медведев отпадна

Датчанинът Холгер Руне ще бъде съперник на Григор Димитров на осминафиналите на тенис турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд от 5,95 милиона евро. Руне се наложи трудно над индиеца Сумит Нагал с 6:3, 3:6, 6:2. Мачът продължи 2 часа и 11 минути. Той също бе прекратен в сряда вечерта заради дъжда и се доигра днес. Датчанинът обаче стигна трудно до успеха и след като водеше с 2:0 във втория сет, Нагал реализира два пробива, за да изравни първо, а след това и да се наложи с 6:3.

В третата част Руне отново излезе напред с 2:0 и Нагал пак върна един от пробивите. Силите на индиеца свършиха, като европеецът още два пъти спечели подаването на съперника и триумфира с 6:2.

Григор Димитров и Холгер Руне имат три мача помежду си до момента, като българинът води с 2:1 победи. Той спечели финала в Бризбейн срещу датчанина в края на януари тази година след 7:6 (5), 6:4. Хасковлията има загуба на "Уимбълдън" миналото лято. Двамата не са играли на клей един срещу друг.

Поставеният под номер 4 Даниил Медведев от Русия загуби от сънародника си Карен Хачанов - 6:3, 7:5. Подобно на мача срещу французина Гаел Монфис Медведев изпусна нервите си, като в края на първата част хвърли с всичка сила ракетата си към дъното на корта. Това му донесе наказание в началото на втория сет и руснакът така и не успя да се успокои. "Щастлив съм, защото го побеждавам за първи път от Москва през 2018", каза Хачанов след успеха. Той ще чака победителя от двубоя между Стефанос Циципас (Гърция) и Александър Зверев (Германия).

На четвъртфиналите продължава и австралиецът Алекс Де Минор, който победи сънародника си Алексей Попирин с 6:3, 6:4 за час и 15 минути игра. В следщата фаза Де Минор чака победителя от двубоя между световния номер 1 Новак Джокович от Сърбия и италианеца Лоренцо Музети.

Снимки: Imago