Очаквайте: На живо от "Герена" с последни новини за Левски

Флорида спечели първото място в Атлантическата дивизия

Отборът на Флорида Пантърс спечели първото място в Атлантическата дивизия на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. С това "пантерите" си осигуриха и домакинско предимство в първите два кръга от елиминациите.

В последен мач от редовния сезон Флорида спечели домакинството си на Торонто Мейпъл Лийфс с 5:2.

Гостите от Канада водеха с 2:0 след първата третина с попадения на Джон Таварес и Ноа Грегър, но във втората част домакините реализираха четири безответни попадения. Техни аватори станаха Картър Верхеге, Сам Бенет, Сам Райнхарт и Брендън Монтур. Крайното 5:2 бе оформено по-малко от три минути преди края на редовното време от Райнхарт, който се разписа на празна врата.

С успеха Флорида събра 110 точки и в първия кръг на плейофите ще се изправи срещу състава на Тампа Бей Лайтнинг, който държи първата "уайлд кард" позиция.

Торонто пък ще започне участието си в плейофите със сблъсък с тима на Бостън Брюинс. "Мечоците" изпуснаха титлата в дивизията в последния кръг, тъй като загубиха с 1:3 като домакини от Отава.

Иржи Смейкал и Якуб Хихрун дадоха преднина от 2:0 на Отава във втората третина, но в средата на третата част Павел Заха намали на 1:2 с гол при числено превъзходство.

Бостън отново имаше такова в края на двубоя, но вместо да се стигне до изравняване, гостите от Отава реализираха трети гол. Той бе дело на Артьом Зуб, който бе точен на празна врата.