Вашингтон грабна последната квота за плейофите в НХЛ след победа над Филаделфия

Последната квота за плейофите в НХЛ тази година бе спечелена от Вашингтон Кепиталс. Столичани се наложиха с 2:1 при визитата си на Филаделфия Флайърс тази нощ в пряк сблъсък за втората "уайлд кард" позиция в Източната конференция.

Ти Джей Оши вкара победното попадение за столичани на празна врата точни три минути преди финалната сирена. Домакините бяха извадили вратаря си при резултат 1:1, тъй като се нуждаеха от победа в редовното време, както и от загуба на Детройт, също в редовното време, за да се надяват на попадане в плейофите.

Преди Оши да сложи точка на спора Александър Овечкин бе дал преднина на гостите две минути преди края на първата третина, но в средата на втората Ерик Джонсън изравни.

Опитите на Филаделфия да направи обрат се оказаха неуспешни, тъй като Чарли Линдгрен направи 27 спасявания в мача и напълно отчая нападателите на Флайърс.

В първия кръг на плейофите Вашингтон ще срещне състава на Ню Йорк Рейнджърс, който завършва сезона като номер 1 в НХЛ със 114 точки.